• Faturayı Kim Kesecek, Ödemeler Nasıl Yapılacak?

  Ödeme hakkında genel bilgiye bu makalede sahip olabilirsiniz.

  Her ay elimize geçen ücretlerin bir kısmını elektrik faturası için ayırıyoruz. Ülkemizde sıklıkla zam yapılan elektrik fiyatlarından dolayı ödediğimiz faturaların bedelleri de sürekli olarak artıyor. Bir yandan etrafımızda teknolojik cihazların da artış göstermesi elektrik kullanımını arttırıyor. Bu doğrultuda kişiler daha indirimli elektrikkullanabilmek için çareler arıyorlar. Devletin talep ettiği elektrik fiyatları baz alındığında kişilerin fatura bedellerini azaltmaları oldukça zor görünüyor. Evimizde devamlı olarak elektrik harcayan ve kullanımına ara verilemeyecek çok sayıda eşya bulunuyor. Bu sebeple insanlar farklı tedarikçi firmalara yöneliyorlar. Kişiler indirimli enerjitüketim sunan tedarikçi firmalar sayesinde ödedikleri ücretleri daha düşük seviyelere çekebiliyorlar. Bunun için devletin ve firmaların bazı şartları bulunuyor. Kişiler bu şartları sağlıyorsa tedarikçilerini değiştirebiliyorlar.

  Şuan ki şartlara göre kişilerin aylık ödedikleri elektrik faturaları 130 TL ve üzerindeyse farklı firmalardan elektrik temin atma hakları oluyor. Günümüzde kişilerin tercih edebilecekleri çok sayıda cazip elektrik firması bulunuyor. Kişiler artık elektrik ihtiyaçlarını bu firmalardan karşılamak isterlerse telefon numaralarından ya da internet adreslerinden firmaların başvuru formlarını doldurmaları gerekiyor. Ülkemizin büyük şehirlerinde ucuz elektrikimkanı sunan bu firmaların ofisleri de bulunuyor. Kişiler bu ofislerden de gerekli belgelerle birlikte başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Firmalar kişilerden ekstra şartlar aramazken borcu bulunan kişiler dahi bu firmalardan ucuz enerji alabiliyorlar. Firmalara geçiş yapıldıktan sonra faturalar firmalar aracılığıyla kişilere gönderilirken ödeme işlemleri de firmaların belirlediği şartlar altında gerçekleştiriliyor.

  Bu firmalarla çalışan ve serbest tüketici olarak adlandırılan kişiler firmalar arasından seçimlerini yaparken çok dikkatli bir şekilde araştırma yaparak şirketlerin tamamıyla görüşmeliler. Çünkü firmaların birbirlerinden bağımsız olarak sundukları tarifler kişilerin elektrik faturalarına ödedikleri bedelleri ciddi biçimde azaltabiliyor. İlk etapta kişiler ödeyecekleri fatura bedellerini göz önünde bulunduruyorlar. Ancak tüm firmalar kişilere şuanda kullandıkları elektriği daha ekonomik şartlar altında sunabiliyor. Bu sebeple kişiler bunun yanında farklı etmenleri de göz önünde bulunduruyorlar. Elektrik satan firmalar ödeme seçeneklerinde kişilere geniş imkanlar tanıyabildikleri gibi oldukça kısıtlayıcı hizmetler sunan firmalar da yer alıyor. Kişilerin her ay düzenli olarak ödeme yapabilecekleri düşünülürse uygun ödeme seçenekleri sunmayan firmaların tercih edilmesi doğru bir karar olarak gözükmüyor.

  Firmaların cazip enerji karşılığında talep ettikleri ücretlerin ödenmesi işleminde otomatik ödeme talimatları büyük önem taşıyor. Bu imkanları sunabilen firmalar ilk tercih edilen firmalar oluyor. Kişilerin kredi kartlarına verdikleri otomatik ödeme talimatları ile elektrik faturaları rahatlıkla ödenebiliyor. Ancak çok sayıda bankayla anlaşması olmayan firmalar kişilerin otomatik ödeme taleplerini karşılamakta zorlanıyorlar. Bu sebeple de bu firmalar tercih edilmiyor. Kişilere sunulan ucuz elektrik tarifleri oldukça avantajlı olabiliyor. Firmalarla görüşüldüğünde uzman kişiler geçmiş dönemdeki harcamalarınızı incelerken bu harcamaların hangi şartlarda yapıldığı hakkında da sizlerden bilgi alıyor. Bu doğrultuda firmalar sizlere birçok indirimli elektrik tarifesi teklifi sunuyor. Kişiler yaptıkları araştırmalarda kendilerine en uygun olan tarifeyi belirleyerek doğru firmada karar kılabilirler. Sektörde hizmet veren firmalar, farklı özelliklerdeki tarifleri kullanıcılara sundukları için en iyi firmanın hangisi olduğu hakkında bir fikir yürütülemiyor. Kişiler için en iyi tarifeyi sunan firma en uygun firma oluyor.

   

  İndirimli Elektrik için elektrik tarifelerini evinizin, iş yerinizin ya da sanayi tipi kullanımızın durumuna göre tüm tedarikçiler için karşılaştırmak zor bir iştir; çünkü her tedarikçinin ayrı birim fiyatı ve indirim koşulu bulunmaktadır.Ayrıca yine her tedarikçinin ayrı sözleşme süresi olduğundan sizin için en uygun tarifeyi bulmak kalem, kağıt ile hesaplayarak mümkün olamıyor. Türkiye’de onlarca elektrik tedarikçisini tek bir tıkla karşılaştırıp, sizin için uygun olan tarifeye serbestelektrik.com.tr aracılığıyla güvenle geçiş yapabilirsiniz.

   Elektrik Tarifelerini İnceleyebilirsiniz!Bu sayede serbest tüketici olarak İndirimli Elektrik ve Ucuz Elektriksahibi olabilirsiniz.

   

  Ödeme ödeme Faturayı Kim Kesecek, Ödemeler Nasıl Yapılacak? ampul2 6Ödeme


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :