• Tedarikçiler nasıl İndirimli Elektrik ya da Ucuz Elektrik satabiliyor?

  Tedarikçilerin nasıl İndirimli Elektrik satabildiğini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

   

  Elektrik üretimi ve dağıtımı konusunda yakın dönemde yapılan yasal değişiklikler ve özelleştirmeler nedeni ile enerji piyasasında köklü bir değişim yaşandı. Eskiden elektriğin üretilmesinden, hanelere ulaştırılması için alt yapının oluşturulmasına ve tüketicilere ulaştırılmasına kadar olan tüm süreçler devlet kurumları tarafından yapılmaktaydı. Sonrasında elektrik üretiminde özelleştirmeler yapıldı. Ancak elektriğin tüm alt yapısı ve tüketiciye satılması işlemi dine devlet kurumları tarafından yapılmaktaydı. Yakın zamanda yapılan yasal düzenlemeler ile bu durumda değiştirildi. Daha ucuz elektrik oluşmasını sağlayan düzenlemelerde elektrik dağıtımı yapan kurumların elektrik satışı yetkileri elektrik tedarikçisi şirketlere devredildi. Bu sebeple ülkemizdeki elektrik satışından sadece elektrik tedarikçileri sorumlu ve yetkilidir.

   

  Bu durum elektrik üreticileri ve elektrik tedarikçilerinin fiyat konusunu netleştirmek için enerji piyasası kuruldu. Borsa benzeri bir yapıda olan enerji piyasasında üreticilerin elektrik birim fiyatları sürekli ve güncel olarak bulunmaktadır. Elektrik tedarikçileri eğer elektrik üretecek tesisleri yoksa enerji piyasasından elektrik alarak tüketicilere ulaştırmaktadırlar. Bu sayede elektrik tedarikçileri kendi şirketleri için yapacakları hesaplamalar ile özelleşen serbest piyasada daha Ucuz Elektrik satışını sağlayabileceklerdir. Enerji piyasasında oluşan elektrik birim fiyatları üzerinde şirket dilediği kar payı ve hizmet bedelini ekleyerek elektrik tüketicileri için tarifeler oluşturmaktadır. Günümüzde de elektrik tedarikçi leri daha ekonomik elektrik sağlamak için serbest piyasada rekabet etmektedir ve tüketiciye en daha Ucuz Elektriksatmaktadırlar.

   

  İndirimli Elektrik için elektrik tarifelerini evinizin, iş yerinizin ya da sanayi tipi kullanımızın durumuna göre tüm tedarikçiler için karşılaştırmak zor bir iştir; çünkü her tedarikçinin ayrı birim fiyatı ve indirim koşulu bulunmaktadır.Ayrıca yine her tedarikçinin ayrı sözleşme süresi olduğundan sizin için en uygun tarifeyi bulmak kalem, kağıt ile hesaplayarak mümkün olamıyor. Türkiye’de onlarca elektrik tedarikçisini tek bir tıkla karşılaştırıp, sizin için uygun olan tarifeye serbestelektrik.com.tr aracılığıyla güvenle geçiş yapabilirsiniz.

   Elektrik Tarifelerini İnceleyebilirsiniz!Bu sayede serbest tüketici olarak İndirimli Elektrik ve Ucuz Elektriksahibi olabilirsiniz.

   

  Tedarikçiler tedarikçi Tedarikçiler nasıl İndirimli Elektrik ya da Ucuz Elektrik satabiliyor? makale21 2Tedarikçiler


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :